Zkušenosti bylinkářky Ludmily Pavlíkové

RA-VIT jsem do nabídky svého bylinářství zařadila na základě přání svých zákazníků zhruba před šesti lety. Tehdy vyšla série článků o homocysteinu a RA-VIT zde byl zmiňován jako prostředek určený k jeho snižování. Zpočátku jsem byla spíše skeptická, protože informace z článků vyznívaly tak, že užíváním RA-VIT lze vyléčit téměř vše, ale řekla jsem si, že rakytník (na jehož bázi je RA-VIT vyroben) je sám o sobě vynikající léčivka a jeho doplnění o vitamíny nemůže nikomu uškodit.

RA-VIT u nás zdomácněl

Od té doby se RA-VIT zabydlel v naší domácnosti i v bylinářství. Doma ho pravidelně přidávám manželovi i dětem do jejich ranního nápoje (Důležité je použít tekutinu, která není horká, abychom nezničili účinné látky). V bylinářství se RA-VIT osvědčil především u zákazníků, kteří jsou zvyklí myslet na svoje zdraví z dlouhodobého hlediska. Pokud někdo očekává „zázraky do tří dnů“, nebude pro něj RA-VIT tou pravou volbou. Právě pro dlouhodobé užívání je ovšem RA-VIT vynikající. Jeho velkou předností je výborná chuť a konzistence sirupu, takže je dobře přijímán i dětmi a výborně snášen starými lidmi (Nemusí polykat další tabletku).

Posílení imunity, chudokrevnost, únava u dětí

U dětí se RA-VIT osvědčil jako prostředek pro posílení imunity. Už tři roky si pro něj například chodí babička dnes již dvanáctileté vnučky, která trpěla častými záněty dýchacích cest. Byla opakovaně léčena antibiotiky a její stav nebyl dobrý (snížená imunita, chudokrevnost, únava). RA-VIT užívala zpočátku v dávce 3x denně čajovou lžičku a postupně, jak se její stav zlepšoval byla dávka snížena až na 1 lžičku denně. V současnosti je dívce RA-VIT podáván pouze v podzimním a zimním období.

Prevence u dospělých

Pro staré lidi je RA-VIT vhodný i jako zcela preventivní prostředek, který výborně doplňuje enzymy, vitamíny a minerály, které jsou již ve vyšším věku špatně vstřebávány z běžné stravy. Při dlouhodobém užívání se starší lidé cítí vitální a mají lepší imunitu.

Usnadnění vlivu chemoterapie na organismus

Velmi dobře se podávání RA-VITu osvědčilo u onkologických pacientů jako doplněk k další léčbě (klasické i alternativní). Pacienti vlivy chemoterapie při podávání RA-VITu snášejí mnohem lépe (nemívají tak výrazné problémy s trávením, s únavou a také krevní testy vykazují lepší hodnoty – zvláště pokud jde o úbytek červených krvinek). V tomto případě je zvlášť vhodné doplnit RA-VIT bylinami na podporu činnosti jater.

Těhotenství

Další možnost použití RA-VITu je v těhotenství, kdy na rozdíl od některých těhotenských vitamínů v kapsli je dobře snášen a pro poučené mladé ženy (tj. myslící na zdraví své i budoucího dítěte) i jako prostředek pro přípravu na těhotenství.

Metabolismus a cholesterol

Někdy mě účinky RA-VITu docela překvapí, jako např. v případě zákazníka, který si jej koupil kvůli vysokému cholesterolu. Jednalo se o čtyřicetiletého muže s mírnou nadváhou, který sice už půl roku dodržoval dietu s vyloučením živočišných tuků, ale cholesterol mu stále neklesal pod 8 mmol/l. Začal užívat RA-VIT v dávce 2x denně dvě polévkové lžíce a ostropestřecový koncentrát 3x denně čajovou lžičku. Po dvou měsících, nejen že se cholesterol snížil pod 6 mmol/l, ale muž navíc shodil 4 kilogramy a dalších 5 kg ubylo v následujících třech měsících, kdy už užíval pouze 2x denně 1 lžíci RA-VITu a 2x denně lžičku ostropestřecového koncentrátu. Tímto nechci RA-VIT propagovat jako přípravek na hubnutí, ale zřejmě měl v tomto případě vliv na celkové zlepšení metabolismu.

Někdy se mě zákazníci ptají, zda pro ně má význam užívání RA-VITu, když neznají svou hladinu homocysteinu. Zcela klidně je mohu ubezpečit, že RA-VIT je natolik jemný a širokospektrální přípravek, že udělá dobře každému.

Největší jeho význam vidím právě v prevenci a mám velkou radost, že dnes přibývá lidí, kteří přemýšlejí nad svou životosprávou a snaží se do ní zařadit jak potraviny, tak potravinové doplňky, které jsou přírodní a bez chemie. Všem, kde se rozhodli převzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou přeji hodně úspěchů.

Ludmila Pavlíková

Příspěvek byl publikován v rubrice RA-VIT, Reference se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář