Úvodem

Dobrý den.

Je to téměř deset let, co vyrábíme RA-VIT jako preventivní a při léčbě podpůrný medikament. Za tu dobu mám řadu kladných ohlasů od konečných spotřebitelů, léčitelů i lékařských ordinací. Receptura vznikla v době obecného zájmu o homocystein a jeho možný neblahý vliv na lidský organismus. Z toho důvodu zde dáváme prostor i pro vysvětlení pojmu homocystein. 

Podle klasifikace EU je RA-VIT potravinový doplněk a jako takový je třeba jej chápat. Je to úspěšný výrobek nikoli zázračný všelék. Jedná se o kombinovaný vitamínový a enzymový přípravek na přírodní bázi, který nezatěžuje tělo chemickými přísadami. V žádném případě RA-VIT nenahrazuje, to ostatně žádný potravinový doplněk, plnohodnotnou zdravou stravu. Jeho funkce je především doplňková a stimulační.  

V poslední době se objevilo na trhu několik podobných výrobků a my dostáváme dotazy a žádosti, abychom se k tomu vyjádřili a porovnávali tyto výrobky s RA-VITem. Jednak neznáme skutečný obsah nových výrobků (sirupů, bonbónů apod.) ani jejich užitné vlastnosti v praxi a jednak se nedomníváme, že je to vhodné. Obsah vitamínů ve 100 ml, jejich doporučená denní dávka a obsah přípravku v balení musí výrobce uvést na etiketě každého výrobku. Tyto informace spolu s cenou za jednu denní dávku si jistě umí spotřebitel spočítat sám. Přemýšlivý zákazník hledá, stejně jako u každého produktu, optimální poměr užitných vlastností a ceny. Nechme rozhodnutí, který zvolí, na něm.

V současné době existuje RA-VIT rakytníkový a nový výrobek (2013) RA-VIT trnkový. Oba výrobky neobsahují žádné bílkoviny ani tuky a jejich nutriční hodnota nepřesahuje 35 kcal v 10 ml. Přesto doporučujeme poradu se zdravotním konzultantem i v případě nasazení RA-VITu při dietách a snižování nadváhy. Uvědomte si, že každý jsme originál, bereme jiné léky na své bolístky apod.

Tento web vznikl z důvodu podání základních informací spotřebitelům, bylinkářům, léčitelům i zdravotním konzultantům. Budeme rádi, když od Vás získáme zpětnou vazbu. Napište nám své zkušenosti s přípravkem RA-VIT a podělte se o ně s ostatními. 

                                                                                             Ivana Kaufmannová

 

PS: Bohužel se na internetu při vychvalování výrobků často setkáte s vymyšlenými referencemi typu „… a paní P. z Hodonína náš skvělý produkt zbavil rakoviny, když si doktoři nevěděli rady.“ apod. Chci Vás ubezpečit, že reference zde uvedené jsou pravdivé a pocházejí od skutečných živých lidí.

Napsat komentář